معرفی سرکنسول

تذکرات مهم

 

تذکرات مهم:

از هموطنان عزیزی که قصد مسافرت یا اقامت در ترکیه بویژه شهر استانبول را دارند تقاضا می شود به تذکرات زیر توجه فرمایند:

-در حفظ و نگهداری پول، اشیا قیمتی و مدارک ایرانی خود بویژه گذرنامه دقت کافی را مبذول نمایند. در صورت فقدان گذرنامه سریعا مراتب را به نزدیکترین مرکز پلیس اطلاع داده و گزارش فقدان یا سرقت را دریافت نمایند. صدور گذرنامه المثنی و یا برگ عبور جهت بازگشت به ایران مستلزم صرف هزینه و وقت زیادی می باشد.

-از اعتماد به افراد ناشناس در اماکن عمومی و فروشگاهها جدا خودداری نموده و در صورت بروز هرگونه مشکل مراتب را حضوری و یا تلفنی به سرکنسولگری اطلاع دهید.

-این سرکنسولگری هیچ نماینده ای در سطح شهر استانبول و دیگر شهرها ندارد. چنانچه فردی خود را با این عنوان و یا عناوین مشابه معرفی نمود قبل از هر اقدامی مراتب را با سرکنسولگری در میان بگذارید.

-از آنجا که کشور ترکیه و بویژه شهر استانبول مرکز تردد و تجمع اتباع کشورهای مختلفی می باشد لذا وجود باندهای خلاف و افراد شیاد و کلاهبردار نیز اجتناب ناپذیر خواهد بود بنابراین مجددا به هموطنان گرامی توصیه می شود دقت کافی را در طول سفر داشته باشند تا از افتادن در دام این باندها و افراد در امان بمانند.

- با توجه به شرایط فعلی ، از تمامی هموطنان عزیز تقاضا می شود  از تردد و تجمع غیر ضروری در اماکن توریستی و مراکز تجاری شلوغ خودداری نمایند . همچنین  در صورت بروز هر گونه حادثه غیر منتظره ، ضمن حفظ خونسردی و بردباری ، با مامورین مربوطه همکاری نمایند . 

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در استانبول سفر خوشی را برای شما آرزو می نماید.

وزارت امورخارجه | ساعات كار اداري و ایام تعطیل | سامانه امور کنسولی | تماس با ما | تذکرات مهم  | جستجو | گالری تصاویر