معرفی سرکنسول
اخبار > جشن های روز جهانی زن و نوروز در استانبول برگزار شد.


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جشن روز جهانی زن و نوروز در استانبول

جشن های روز جهانی زن و نوروز در استانبول برگزار شد.

انجمن همیاری و همبستگی زهرا آنا (حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیه ) ، جشن بزرگ روز جهانی زن  و گرامی داشت  میلاد باسعادت بانوی مکرمه اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) و نیز فرارسیدن نوروز باستانی را برگزار نمود.  در این جشن ، ˈ بختیار اسدزاده ˈ سرکنسول کشورمان، صلاح الدین اوزگندوز رهبر جعفریان ترکیه ،برخی مقامات محلی ، نمایندگان برخی احزاب سیاسی ، مدیران و کارکنان انجمن ها و نهادهای وابسته به شیعیان ، جمع کثیری از شیعیان این شهر ، کارکنان سرکنسولگری به همراه خانواده هایشان حضور یافتند.

تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغازگر برنامه بود. این برنامه چند سخنران داشت . خانم دکتر زهرا فتوره چی ، استاد ایرانی  شرکت کننده در این برنامه ،با اشاره به اینکه "حضرت فاطمه ، فاطمه" بود، گفت " حضرت فاطمه (س) الگوی تمامی بانوان جهان در تمای اعضار است . "

 صلاح الدین اوزگندوز رهبر جعفریان ترکیه سخنران اصلی  برنامه بود . ایشان در بخشی از سخنان خود ضمن تبریک و تهنیت  روز جهانی زن و میلاد باسعادت فاطمه زهرا (س)، و آغاز بهار و نوروز باستانی ، گفت : در این جهان چهار بانوی مکرمه  یعنی ، حضرت آسیه که در مقابل فرعون ایستاد ، حضرت خدیجه ، حضرت مریم و نیز سرور بانوان جهان حضرت فاطمه زهرا ، الگوی تمامی بانوان جهان در تمامی دوران  می باشند . ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح مقام و منزلت حضرت فاطمه (س) ،پرداخت.

پخش موسیقی از سوی نوازندگان آذربایجانی  در مدح مقام و منزلت بانوی اسلام و نیز اجرای برنامه های شاد و متنوع از جمله تئاتر توسط کودکان و نوجوانان از دیگر بخش های این جشنها بود.

 

 

 دانلود فايل : dmkg2017_(7).jpg ( 123KB )


١٠:٣٣ - 1396/01/03    /    شماره : ٤٤٦١٠٠    /    تعداد نمایش : ٤٧٠خروج
وزارت امورخارجه | ساعات كار اداري و ایام تعطیل | سامانه امور کنسولی | تماس با ما | تذکرات مهم  | جستجو | گالری تصاویر